Honeywell 13C3000PA4K Tekanan Tx, Absolut, 0-3000PSI
infotip-icon
View other Pressure Sensors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Operating Temperature Max
125 °C
Operating Temperature Min
-40 °C
Supply Voltage Max
10 VDC
Operating Pressure Min
0 psi
Operating Pressure Max
3000 psi