Lyle U31538RD14X10 Rflct Lift Truck Lbl 10x14in Non-PVC
Merek:
LYLE
Model:
U31538RD14X10
infotip-icon
View other Warning Signs dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Danger
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Glow In The Dark
No
Printed Language
English
Sign Legend
Go Slow Sound Horn
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Format
Traditional OSHA
Height
0.568"
Width
0.568"