Kapasitor Keramik Multicomp MC0805Y473M500A5.08MM 0,047UF, 50V, Y5V, 20%, Radial
Capacitance Tolerance
± 20%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
47000 pF
Capacitor Terminals
PC Pin
Dielectric Characteristic
Y5V
Voltage (DC)
50 V
RoHSCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Range
MC Series
Lead Spacing
5.08 mm