Multicomp Pro MC0100W060311M Chip Smd Resistor, Res, 1M, 1%, 0.1W, 0603, Film Tebal
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 1%
Series
MC 1%
Resistance
1 mohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V