Tutup Multicomp Pro MC0201X104K6R3CT, 0,1µF, 6,3V, 10%, X5R, 0201
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
85°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.3
mm
Product Length
0.6
mm
Capacitance
0.1 µF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X5R
Voltage (DC)
6.3 V
Voltage Rating
6.3 V