Tutup Multicomp Pro MC0402B103J500CT, 0,01µF, 50V, 5%, X7R, 0402
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.5
mm
Product Length
1.02
mm
Capacitance
10000 pF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V