Tutup Multicomp Pro MC0402B223K160CT, 0,022µF, 16V, 10%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
22000 pF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
16 V
Voltage Rating
16 V