Tutup Multicomp Pro MC0402B473J160CT, 0,047µF, 16V, 5%, X7R, 0402
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
47000 pF
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
16 V