Tutup Multicomp Pro MC0402X224K6R3CT, 0,22µF, 6,3V, 10%, X5R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
85°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
0.22 µF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X5R
Voltage (DC)
6.3 V
Voltage Rating
6.3 V