Tutup Multicomp Pro MC0603B473J250CT, 0,047µF, 25V, 5%, X7R, 0603
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.85
mm
Product Length
1.6
mm
Capacitance
47000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
25 V
Voltage Rating
25 V