Tutup Multicomp Pro MC0805B393K250CT, 0,039µF, 25V, 10%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
39000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
25 V