Tutup Multicomp Pro MC0805B474J160CT, 0,47µF, 16V, 5%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
0.47 µF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
16 V
Voltage Rating
16 V