Tutup Multicomp Pro MC0805N270J500CT, 27PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0805
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
27 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V