Tutup Multicomp Pro MC0805N5R0C500CT, 5PF, 50V, C0G/NP0, 0805
Capacitance Tolerance
± 0.25pF
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
5 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V