Tutup Multicomp Pro MC0805X335K100CT, 3,3µF, 10V, 10%, X5R, 0805, Gulungan
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
85°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
3.3 µF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X5R
Voltage (DC)
10 V
Voltage Rating
10 V