Tutup Multicomp Pro MC1206B153K201CT, 0,015µF, 200V, 10%, X7R, 1206
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
15000 pF
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
200 V