Tutup Multicomp Pro MC1206B223K500CT, 0,022µF, 50V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.6
mm
Product Length
3.2
mm
Capacitance
22000 pF
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V