Tutup Multicomp Pro MC1206N221J501CT, 220PF, 500V, 5%, C0G/NP0, 1206
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
220 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
500 V