Kapasitor Multicomp Pro MC1206X475K250CT, 4,7µF, 25V, 10%, X5R, 1206, Gulungan
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
85°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
4.7 µF
Dielectric Characteristic
X5R
Voltage Rating
25 V