Resistor Film Karbon Multicomp Pro MCCFR0W4J0180A50, 18 Ohm, 250mW, 5%
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
250 mW
Product Range
MCCFRW4J Series
Temperature Coefficient
-450 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
250 V
Resistor Type
General Purpose
Resistance
18 Ohm