Tutup Multicomp Pro MCGLR10V337M8X11, 330µF, 10V, Kapasitor Elektrolit 20%
infotip-icon
View other Aluminium Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage
10 V
Dimensions
8 (Dia.) x 11 mm
Capacitance
330 µF
Lifetime
2000 hours @ 105°C
Ripple Current
280 mA
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance
± 20%