Tutup Multicomp Pro MCGPR10V228M10X21, 2200µF, 10V, Kapasitor Elektrolit 20%
infotip-icon
View other Aluminium Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage
10 V
Dimensions
10 (Dia.) x 21 mm
Capacitance
2200 µF
Lifetime
2000 hours @ 85°C
Ripple Current
1.05 A
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Tolerance
± 20%