Multicomp Pro MCLRP06JTETR008 Res Sense Saat Ini, 0R008, 5%, 1W, 1206
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 5%
Series
LRP
Resistance
0.008 ohm
Power Rating
1 W
Technology
Metal Strip
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C