Multicomp Pro MCLRP06JTETR012 Resolusi Sensor Arus, 0R012, 5%, 1 W, 1206
Tolerance
± 5%
Series
LRP Series
Resistance
0.012 ohm
Power Rating
1 W
Temperature Coefficient
± 100ppm/°C