Multicomp Pro MCLRP12DTDRR047 Resolusi Sensor Arus, 0R047, 0,5%, 3 W
Tolerance
± 0.5%
Series
LRP Series
Resistance
0.047 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C