Multicomp Pro MCLRP12DTDSR022 Resolusi Sensor Arus, 0R022, 0,5%, 2 W
Tolerance
± 0.5%
Series
LRP Series
Resistance
0.022 ohm
Power Rating
2 W
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C