Multicomp Pro MCLRP12DTWRR020 Resolusi Sensor Arus, 0R02, 0,5%, 3 W, 2512
Tolerance
± 0.5%
Series
LRP Series
Resistance
0.02 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75ppm/°C