Multicomp Pro MCLRP12FTDSR018 Resolusi Sense Saat Ini, 0R018, 1%, 2 W, 2512
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.018 ohm
Power Rating
2 W
Technology
Metal Strip
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C