Multicomp Pro MCLRP12FTDSR040 Res Sense Saat Ini, 0R04, 1%, 2W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.04 ohm
Power Rating
2 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C