Multicomp Pro MCLRP12FTWRR015 Resolusi Sensor Arus, 0R015, 1%, 3 W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP Series
Resistance
0.015 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75ppm/°C