Multicomp Pro MCLRP12JTDRR039 Resolusi Sensor Arus, 0R039, 5%, 3 W, 2512
Tolerance
± 5%
Series
LRP Series
Resistance
0.039 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C