Resistor Film Logam Multicomp Pro MCMF0W4FF3011A50, 3,01KOHM, 250mW, 1%
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMFW4 Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
250 V
Resistor Type
Precision
Resistance
3.01 Kohm