Resistor Chip SMD Multicomp Pro MCMR06X33R0FTL, Res, 33R, 1%, 0,1W, 0603, Gulungan
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 1%
Series
MCMR06
Resistance
33 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V