Multicomp Pro MCMR06X33R0FTL Res, 33R, 1%, 0,1W, 0603, Keramik
Resistance
33 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Qualification
Voltage Rating
75 V