Induktor Multicomp Pro MCNL252016B2-470K, 47µH, 10%, Smd
infotip-icon
View other Wirewound Inductors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Inductance
47 µH
Inductor Construction
Wirewound
Inductor Case Style
1008 [2520 Metric]
Self Resonant Frequency Min
0
Inductance Tolerance
0
DC Resistance Max
11.1 ohm
DC Current Rating
80 mA