Multicomp Pro MCPNF22JTFY0100 Res N/W, Terisolasi, 10R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Type
High Reliability
This spec is not available in the specification table.
Power Rating
62.5 mW
Voltage Rating
25 V
Resistance
10 ohm
Technology
Thick Film
Width
1 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Network Circuit Type
Isolated
Number of Resistor
2
Height
0.35 mm
Length
1.2 mm
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Terminal Pitch
0.82 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Resistor Terminal
Convex
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Tolerance
± 5%