Multicomp Pro MCPNF22JTFY0220 Res N/W, Terisolasi, 22R, 0,0625W, 0402
Terminal Pitch
0.82 mm
Tolerance
± 5%
Height
0.35 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Number of Resistor
2
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Power Rating
62.5 mW
Length
1.2 mm
Width
1 mm
Voltage Rating
25 V
Min Operating Temperature
-55°C
Resistance
22 ohm