Multicomp Pro MCPNF22JTFY0330 Res N/W, Terisolasi, 33R, 0,0625W, 0402
Power Rating
62.5 mW
This spec is not available in the specification table.
Tolerance
± 5%
Terminal Pitch
0.82 mm
Width
1 mm
Voltage Rating
25 V
Resistance
33 ohm
Number of Resistor
2
Max Operating Temperature
155 °C
Length
1.2 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Height
0.35 mm
Min Operating Temperature
-55°C