Multicomp Pro MCPNF22JTFY0360 Res N/W, Terisolasi, 36R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage Rating
25 V
This spec is not available in the specification table.
Max Operating Temperature
155 °C
Network Circuit Type
Isolated
Type
High Reliability
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Width
1 mm
Resistor Terminal
Convex
Min Operating Temperature
-55°C
Height
0.35 mm
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Number of Resistor
2
Terminal Pitch
0.82 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Length
1.2 mm
Power Rating
62.5 mW
Technology
Thick Film
Resistance
36 ohm
Tolerance
± 5%