Multicomp Pro MCPNF22JTFY0360 Res N/W, Terisolasi, 36R, 0,0625W, 0402
Voltage Rating
25 V
Resistance
36 ohm
Power Rating
62.5 mW
Min Operating Temperature
-55°C
Width
1 mm
Terminal Pitch
0.82 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Length
1.2 mm
Number of Resistor
2
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Tolerance
± 5%
Height
0.35 mm