Multicomp Pro MCPNF22JTFY0470 Res N/W, Terisolasi, 47R, 0,0625W, 0402
Power Rating
62.5 mW
Width
1 mm
Voltage Rating
25 V
Min Operating Temperature
-55°C
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Terminal Pitch
0.82 mm
Height
0.35 mm
Number of Resistor
2
Length
1.2 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Tolerance
± 5%
Resistance
47 ohm