Multicomp Pro MCPNF22JTFY0680 Res N/W, Terisolasi, 68R, 0,0625W, 0402
Voltage Rating
25 V
This spec is not available in the specification table.
Max Operating Temperature
155 °C
Min Operating Temperature
-55°C
Width
1 mm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Terminal Pitch
0.82 mm
Resistance
68 ohm
Number of Resistor
2
Height
0.35 mm
Tolerance
± 5%
Length
1.2 mm