Multicomp Pro MCPNF22JTFY0750 Res N/W, Terisolasi, 75R, 0,0625W, 0402
Min Operating Temperature
-55°C
Power Rating
62.5 mW
Max Operating Temperature
155 °C
Length
1.2 mm
Voltage Rating
25 V
Number of Resistor
2
Resistance
75 ohm
Height
0.35 mm
Terminal Pitch
0.82 mm
Tolerance
± 5%
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Width
1 mm