Multicomp Pro MCPNF42JTFY0100 Res N/W, Terisolasi, 10R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Width
1 mm
This spec is not available in the specification table.
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Min Operating Temperature
-55°C
Number of Resistor
4
Type
High Reliability
Height
0.45 mm
Technology
Thick Film
Voltage Rating
50 V
Resistance
10 ohm
Terminal Pitch
0.5 mm
Power Rating
62.5 mW
Resistor Terminal
Convex
Tolerance
± 5%
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Length
2 mm
Max Operating Temperature
155 °C