Multicomp Pro MCPNF42JTFY0100 Res N/W, Terisolasi, 10R, 0,0625W, 0402
Length
2 mm
This spec is not available in the specification table.
Max Operating Temperature
155 °C
Tolerance
± 5%
Resistance
10 ohm
Height
0.45 mm
Power Rating
62.5 mW
Terminal Pitch
0.5 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Width
1 mm
Number of Resistor
4
Min Operating Temperature
-55°C
Voltage Rating
50 V