Multicomp Pro MCPNF42JTFY0330 Res N/W, Terisolasi, 33R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 5%
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V
Type
High Reliability
Width
1 mm
Length
2 mm
Resistance
33 ohm
Max Operating Temperature
155 °C
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Height
0.45 mm
Power Rating
62.5 mW
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Network Circuit Type
Isolated
Technology
Thick Film
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Number of Resistor
4
Terminal Pitch
0.5 mm
Resistor Terminal
Convex
Min Operating Temperature
-55°C