Multicomp Pro MCPNF42JTFY0330 Res N/W, Terisolasi, 33R, 0,0625W, 0402
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V
Min Operating Temperature
-55°C
Height
0.45 mm
Tolerance
± 5%
Length
2 mm
Power Rating
62.5 mW
Terminal Pitch
0.5 mm
Width
1 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Number of Resistor
4
Resistance
33 ohm