Multicomp Pro MCPNF42JTFY0360 Res N/W, Terisolasi, 36R, 0,0625W, 0402
Resistance
36 ohm
This spec is not available in the specification table.
Power Rating
62.5 mW
Voltage Rating
50 V
Length
2 mm
Width
1 mm
Height
0.45 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Tolerance
± 5%
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Terminal Pitch
0.5 mm
Min Operating Temperature
-55°C