Multicomp Pro MCPNF42JTFY0390 Res N/W, Terisolasi, 39R, 0,0625W, 0402
Width
1 mm
This spec is not available in the specification table.
Min Operating Temperature
-55°C
Number of Resistor
4
Height
0.45 mm
Terminal Pitch
0.5 mm
Power Rating
62.5 mW
Resistance
39 ohm
Voltage Rating
50 V
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Tolerance
± 5%
Max Operating Temperature
155 °C
Length
2 mm