Multicomp Pro MCPNF42JTFY0470 Res N/W, Terisolasi, 47R, 0,0625W, 0402
Height
0.45 mm
This spec is not available in the specification table.
Power Rating
62.5 mW
Width
1 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Max Operating Temperature
155 °C
Number of Resistor
4
Resistance
47 ohm
Tolerance
± 5%
Min Operating Temperature
-55°C
Length
2 mm
Terminal Pitch
0.5 mm
Voltage Rating
50 V